Fabryka Czekolady

 

 

 

 

Wycieczka do Fabryki czekolady. Podczas zwiedzania poznajemy historię produkcji czekolady od plantacji kakao do tabliczki czekolady. Poznajemy urządzenia do produkcji czekolady, rodzaje czekolady. Nie ominie nas największa przyjemność- degustacja różnych rodzajów czekolady,ziarna kakaowego.Prezentację prowadzi właścicel i pomysłodawca prezentacji, mistrz Polski Cukierników , Pan Mirosław Pelczar.

 

Cena wycieczki 50 zł, obejmuje transport, wstępy, opiekę przewodnika

P 61

 

Krasiczyn –Renesansowy zamek w Krasiczynie jest uznawany za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce. Otoczony wielkim, starym parkiem ze słynną aleją drzew i ciekawymi, rzadkimi okazami roślin. Na dziedzińcu zamku dowiadujemy się legend i historii, zwiedzamy krypty, wspaniałą renesansową kaplicę oraz wnętrza.

Przemyśl – kiedyś bardzo bogate miasto zwane „Małym Lwowem” ze względu na położenie na wzgórzach, ale i wspaniałą architekturę. Zwiedzamy Archikatedrę Polską, Cerkiew Katedralną, słynny Karmel Przemyski, zabytkowy Rynek z kamieniczkami, w jednej z nic jest Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Opowiadamy o fortach, które wybudowane w XIX wieku stworzyły z Przemyśla jedną z największych twierdz Europy i miały duże znaczenie w dziejach I wojny światowej. Dlatego też na ulicach miasta możemy spotkać się ze Szwejkiem, a na pewno usiądziemy na ławeczce Szwejka. No i jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych ze wspaniałą salą dla cesarza Franciszka Józefa.
Cena 80 zł , obejmuje: transport, ubezpieczenie, usługę pilota, przewodnika po Zamku, bilety wstępu.

 

 

 

 

Żarnowiec- Muzeum-Dworek Marii Konopnickiej, Zamek Odrzykoński, Prządki

                                                   

trasa wycieczki: Iwonicz Zdrój - Zręcin – Żarnowiec – Odrzykoń - Czarnorzeki

czas trwania: 13.00 – 18.00

        

Przejazd przez Zręcin, gdzie na cmentarzu pochowany jest wynalazca lampy naftowej Ignacy Łukasiewicz .

W Żarnowcu mieści sie Muzeum Marii Konopnickiej w dworku ofiarowanym poetce   przez Naród w 25-lecie pracy. W Muzeum ekspozycja darów dla pisarki – dyplomy, listy pochwalne, księgi pamiątkowe, oraz wyposażenie dworku- sień, salon, gabinet, kuchnia. W budynku Lamusa ekspozycja biograficzna poetki. Możliwość zakupów rzadko dostępnych w księgarniach wydawnictw .

 

Zamek Odrzykoński zwany też Kamieńcem należał do znamienitych rodów rycerskich, w XVII wieku zamek podzielono pomiędzy rodziny Firlejów i Skotnickich, i zaczęły się pomiędzy nimi spory, często kończone sądownie. W XIX wieku zamek należał do Aleksandra Fredry, który w oparciu o autentyczne historie napisał tu Zemstę. Obecnie zamek zachowany w postaci trwałej ruiny, zwiedzamy muzeum zamkowe, kaplicę, podziwiamy panoramę na okolicę.

 

Rezerwat skalny Prządki – skały ostańcowe górujące ponad lasem w Czarnorzekach. Wchodzimy do rezerwatu

SDC10829

Karpacka Troja

Wysokie Bieszczady z wejściem na Połoninę Wetlińską

 

Trasa wycieczki: Iwonicz Zdrój – Lesko – Cisna – Wetlina - Przełęcz Wyżnia – Ustrzyki Górne -Czarna – Mała Obwodnica Bieszczadzka wzdłuż Jeziora Solińskiego- Solina- Myczkowce- Lesko - Iwonicz Zdrój.

czas trwania wycieczki: 8.30 – 21.00

wycieczkę tę proponujemy późną wiosną do jesieni, gdy długie dni.

Bieszczady urzekają swoim pięknem , fascynującą historią i przyrodą. Na tej wycieczce poznajemy uroki wysokich gór, mając możliwość wejścia na Połoninę Wetlińską. Trasa autokarowa prowadzi wielką obwodnicą bieszczadzką z Leska na południe, na Przełęcz Wyżną (872 m npm.), skąd wyruszamy do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej (1228 m npm). Trasa łatwa, z pięknymi widokami na połoniny . Rezerwujemy 3 godziny czasu na tę wędrówkę. Dalsza część wycieczki wiedzie przez Ustrzyki Górne, Czarną, wzdłuż Jeziora Solińskiego na zaporę w Solinie, a potem do Myczkowiec, gdzie w Centrum Ekumenicznym zwiedzamy Ogród Biblijny i miniatury drewnianych kościołów i cerkiewek.

Cena 85 zł obejmuje transport, ubezpieczenie, usługę przewodnika, bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Fabryka Czekolady
Krasiczyn - Przemyśl
Karpacka Troja
Żarnowiec, Odrzykoń, Prządki
Wysokie Bieszczady
Skansen w Bóbrce, Biesiada przy ognisku
Sanok - Skansen Budownictwa Ludowego
Sanok - szlakiem ikon i Zdzisława Beksińskiego
Rymanów, Rymanów-Zdrój, kosciół w Iwoniczu
Przemyśl, Krasiczyn
Krosno - Muzeum Podkarpackie, zwiedzanie miasta
Krosno - Centrum Dziedzictwa Szkła, zwiedzanie miasta
Haczów, Stara Wieś- Podkarpacka Częstochowa
Dzikie Bieszczady
Dukla, Pustelnia św. Jana, zakupy na Słowacji
Dębowiec - Polskie La Salette, Miejsce Piastowe
Biesiada w Browarze Rzemieślniczym