1 dzień – 05.08.2020

Zbiórka uczestników o godz. 23:45. Przejazd trasą Sanok-Krosno-Jasło. Przejazd nocny przez Tarnów, Kraków, Katowice.

 

2 dzień – 06.08.2020

Przekroczenie granicy polsko-czeskiej w Gorzyczkach. Zwiedzanie: Morawski Kras – teren krasowy w Czechach. Na obszarze 94 km², na którym w 1956 roku utworzono obszar chronionego krajobrazu, znajduje się ponad 1600 jaskiń, z czego cztery dostępne są dla zwiedzających. Najpopularniejszą jest Jaskinia rzeki Punkvy ze słynną przepaścią Macocha (138,7 metrów głębokości), która należy do najbardziej typowych, znanych i najładniejszych formacji krasowych północnej części Morawskiego Krasu. Dużą atrakcją jest spływ łodziami podziemną rzeką pięknie podświetloną. Zwiedzający zapoznają się z największą pod względem kubatury Jaskinią Katarzyńską, gdzie wysłuchają krótkiego koncertu muzyki poważnej, aby ocenić wspaniałą, naturalną akustykę jaskini. W programie również przejazd naziemną eko-kolejką i koleją gondolową nad przepaść Macocha. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

 

3 dzień – 07.08.2020

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kroměřiž. Zamek Arcybiskupi w Kroměřížu należy do najważniejszych zabytków na Morawach. Należał do majątku biskupów i arcybiskupów ołomunieckich. Pełnił funkcję siedziby reprezentacyjnej. Znajdziemy tu liczne, bogato zdobione sale i saloniki, z oryginalnym wyposażeniem. W galerii obrazów prezentowane są dzieła czołowych malarzy europejskich XV – XVIII wieku. Ogrody i renesansowo-barokowy zamek biskupów ołomunieckich w Kroměřižu zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ołomuniec – drugi po Pradze zabytkowy zespół miejski w Czechach, posiadający kilkaset zabytków architektury i sztuki. Spacer przez Dolny i Górny Rynek (zespół ratuszowy, fontanny), kościół św. Michała, kapliczka św. Jana Sarkandra, pałac Arcybiskupi, katedra św. Wacława. Kolumna św. Trójcy licząca 35 metrów wysokości. Kolumna Największej Trójcy została wpisana na listę UNESCO.
Slavkov u Brna. Na polach pomiędzy Sławkowem a Brnem rozegrała się w grudniu 1805 r. jedna z najważniejszych bitew napoleońskich, bitwa pod Austerlitz zwana także „bitwą trzech cesarzy”. Poległych żołnierzy upamiętnia m.in. Pomnik Pokoju na wzgórzu Prackim, kilkanaście kilometrów od Sławkowa.
Brno – jest drugim co do wielkości miastem Republiki Czeskiej i posiada bardzo znaną miejską strefę zabytków. Osadnictwo stałe pojawiło się tu już od momentu przyjścia Słowian w VI wieku. Następnie miasto znalazło się w obrębie Państwa Wielkomorawskiego. Od końca XIII wieku nad Brnem góruje zamek Spilberk, który na przestrzeni dziejów stał się siedzibą morawskich margrabiów z rodu Luksemburgów i stolicą ziemską Moraw. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień – 08.08.2020

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie: Lednicko-Valticki Areał. Na świecie nie istnieje wiele miejsc, które otoczone są taką opieką jak tereny wokoło dostojnych zamków Lednice i Valtice. Podczas stuleci powstawał tutaj wyjątkowy kompleks parkowy pełen szlachetnych drzew, romantycznych budowli, stawów i przepięknych zakątków. Zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę UNESCO, do dzisiaj jest nazywany Ogrodem Europy.
Lednice – Zamek zaprojektowany w stylu gotyku Tudorów, arcydzieło architektury romantycznej, jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Republice Czeskiej. Dawna letnia rezydencja Lichtensteinów, gdzie można zobaczyć romantyczne historyczne wnętrza.
Palmiarnia – najstarsza w Europie z kolekcją roślin tropikalnych i subtropikalnych. Minaret lub Turkish Tower to budynek na osi zamku. Ta atrakcyjna praca została zbudowana przez Aloisa Josepha I według planów architekta Josefa Hardtmutha na przełomie XVIII i XIX wieku. Jest to wyjątkowa konstrukcja tej postaci w Europie, a jej prawie 60 metrów znajduje się na kontynencie pośród najwyższych.
Valtice. Pierwotnie gotycki zamek z XIII wieku został przebudowany w stylu renesansowego,
a później barokowego zamku. W swojej obecnej formie został przebudowany w latach 1643–1730 według projektu włoskiego architekta Domenico Martinelli i Johana Bernharda Fischera vo Erlach. Zamek składa się z trzypiętrowych budynków z czterema skrzydłami ze stajnią, ujeżdżalnią, galerią, rokokowym teatrem i wozownią. Park zamkowy został założony w 1727 roku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień – 09.08.2020

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Zwiedzanie: Bouzov. Zamek został założony na początku XIII w. przez Búza z Búzova. Od połowy XVII w. aż do początku II wojny światowej Bouzov był własnością zakonu krzyżackiego. Obecny wygląd jest rezultatem przebudowy dokonanej na przełomie XIX i XX w., której celem było nadanie obiektowi charakteru letniej rezydencji szlacheckiej.
Litomyśl. Miasto założone na przełomie X i XI w. Nad miastem góruje renesansowy zamek zbudowany we włoskim stylu, ozdobiony ponad osiem tysięcy sgrafitto, znajdujący się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. W Litomyšlu urodził się słynny kompozytor Bedrzich Smetana, którego nazwisko przypomina odbywający się co roku w tym mieście festiwal operowy. Na rynku o długości 500 m stoi gotycki ratusz oraz szereg renesansowych i barokowych domów. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach późnowieczornych

 

Cena: 889 zł

wiadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd autokarem klasy LUX
  • 3 x noclegi w hotelu
  • 3 x obiadokolacje
  • 3 x śniadania
  • usługa pilota i przewodnika
  • ubezpieczenie.
 

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu – 1500 koron czeskich

  • dopłaty do pokoju 1-osobowego i kabiny 2-osobowej

  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (3% ceny imprezy, z chorobami przewlekłymi 7,5%).

TRUSKAWIEC - pobyt sanatoryjny 22-29.03.2020
WILNO 6-8.03.2020
TRUSKAWIEC 22-23.02.2020
KALININGRAD 30.04 -03.05.2020 r
PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ 27.04 -03.05.2020 r
MEDJUGORIE – PIELGRZYMKA 27.03-01.04.2020
KLIMATY ZAKARPACIA 22-23.02.2020
HUCULSKIE WALENTYNKI 14-16.02.2020
KARNAWAŁ we LWOWIE 18-19.01.2019 r
GRODZIEŃSKIE KAZIUKI 28.02-01.03.2020
UROKLIWE CZECHY – MORAWY 05.08 -09.08.2020
WEEKEND w TRUSKAWCU
LWÓW 7-8.09.2019 r
WEEKEND W TRUSKAWCU
DREZNO, SAKSONIA, WAŁBRZYCH
BUDAPESZT i SZENTENDRE
RUMUNIA I BUŁGARIA
Vrbov - kapiele w basenach termalnych, Preszow, Lewocza
Tokaj, Sarospatak (Węgry)
Stara Lubownia, Vyżne Ruzbachy (Słowacja)
Sostofurdo (Węgry)
Preszów- degustacja wina (Słowacja)
Miszkolc kąpiele w grotach, Koszyce zwiedzanie, degustacja wina
Drohobycz, Truskawiec (Ukraina)
Budapeszt (Węgry)
Bardejów, Bardejowskie Kupele, Svidnik (Słowacja)